Co robią nasi absolwenci?

zespół instrumentalny


ETNOS ENSEMBLE

Etnos, bo wspólnota, więź, przynależność. Ensemble - ansambl, grupa artystów, zespół.

ETNOS ENSEMBLE tworzy czterech wytrawnych instrumentalistów. Nie to jednak wyróżnia ten skład spośród innych. Czymś, co spaja grupę i tworzy muzyczny świat jest stałe zadziwienie muzyką tradycyjną, polską, klezmerską i – szerzej - słowiańską. Panowie, mając wszelkie narzędzia klasycznie wykształconych muzyków, realizują się w poszukiwaniu mistrzowskiej prostoty w melodiach ludowych. Z nich starają się wydobyć to, co unikatowe, prawdziwe i śliczne. Etnos Ensemble wierzy w szczerość swojego przekazu. Dla nich interpretacja muzyki to nie czyszczenie niedoskonałości własnej gry, ani manipulowanie formą. Zadziwia, ile czasu muzycy poświęcają na znalezienie i wydobycie w utworach świeżości, tańca, zabawy, dialogu. Na scenie, porwani żywiołem, wciągają w swój świat dźwiękowy. Mało jest dla nich rzeczy równie przyjemnych i pięknych jak muzyka. W tej tradycyjnej cenią energię i prostotę. Chcą zawsze być eleganccy, ale czasem wygrywa pierwotny, pradawny puls.

Czterej muzycy, jedna narracja.

BARTOSZ PACAN – klarnet

PIOTR GACH – wiolonczela

KONRAD MERTA – akordeon

ŁUKASZ MAZANEK – kontrabas

ETNOS ENSEMBLE powstał przez spotkanie czterech artystów poszukujących przestrzeni na samorealizację, których połączyła miłość do folkloru – a więc tego co piękne, proste,  tętniące życiem i najbliższe duszy każdego człowieka. Połączyli tę pasję z mistrzostwem gry na instrumentach, tworząc zupełnie wyjątkowy projekt – wyrafinowany i uniwersalny w swym przekazie.   

ETNOS ENSEMBLE prezentuje swoją bogatą twórczość w czasie autorskich koncertów, realizuje także zamówienia specjalne. Każdy występ jest profesjonalnie przygotowywany, a więc indywidualnie dopasowany muzycznie do charakteru spotkania bądź uroczystości, gustu słuchaczy oraz miejsca występu, istnieje także możliwość realizacji szczególnych życzeń organizatora. Zespół współpracuje zarówno z instytucjami, firmami, jak i osobami prywatnymi.

Projekt ETNOS ENSEMBLE proponuje Państwu spotkanie z muzyką na najwyższym poziomie, którego gwarancją będzie zadowolenie Państwa oraz Państwa gości.

Kontakt: etnosensemble@gmail.com


zobacz również: